RU-486 ? Vaše diskrétne riešenie !

RU-486 POKROKOVÁ TABLETKA

RU-486 . Tiež by sa jej mohlo hovoriť „pokroková“ tabletka.Je nositeľkou našich predstáv o pokroku:veci sa zjednodušujú, prinášajú menej rizika, stávajú sa bežne dostupnými.Potrat je čím ďaľej normálnejší , už to ani nebude „zákrok“, teda miniinterrupcia, pri nej lekár odsaje obsah maternice tehotnéj ženy. Nič viac,len kontrolované prehltnutie tabletiek, po nich následuje veľmi silná menštruácia. Menses je normálny, potrat je normálny.

Argumenty pre pokrokovú pilulku sú známe: je to pre ženu podstatne šetrnejší potrat, chemický potrat. Metóda je použitelná iba do dvadsiateho týždňa tehotenstva. Ako daľší argument pre  tabletku sa uvádza i to, že počet potratov klesá a že v krajinách, kde se RU-486 používá, množstvo interrupcí nestúpa.

Už dávno bola zavrhnutá kriminalizácia potratov.Gynekológovia tvrdia: Ak bol raz uzákonený potrat ako legálny,tak táto tabletka je len jedným z daľších riešení.

 

 

RU-486 PREDAJ, abortivna tabletka predaj, tabletka na potrat slovensko, tableta na potrat predaj

AKO PREBIEHA  POTRAT POMOCOU RU-486 V NEMOCNICIACH ?

RU 486 s misoprostolom spôsobia potrat u 96% žien v prípade, že sa podajú do 7. týždňa tehotenstva (počítané gynekológmi), t.j. cca 5. týždňa reálneho tehotenstva od počatia (čo je asi 2 týždne od zistenia ženy, že je tehotná – týždeň meškania menštruácie).

V 9. týždni tehotenstva (7. reálnom) klesá účinnosť na 87%.

Na Slovensku a Českej republike je potrat pomocou RU-486 legálny od roku 2013.Stojí cca 450 eur.Pacientka si navyše musí zaplatiť lôžko v nemocnici kedže poistovňa nič neprepláca.

Pred podaním RU 486 musí lekár ženu informovať o detailoch zákroku a možných rizikách, dať jej podpísať informovaný súhlas so zákrokom.  Potom ju musí vyšetriť ultrazvukom, aby vylúčil, že tehotenstvo je staršie ako 49 dní (gyn.) a tiež vylúčil mimomaternicovétehotenstvo.  Napokon jej podá tablety.

Pri 2. návšteve lekár skontroluje, či je plod mŕtvy, prípadne vypudený.  Vo väčšine prípadov plod nie je kompletne vypudený, takže lekár podá žene Misoprostol (v tabletkách alebo vaginálnom čípku).

3. kontrola u lekára má byť o 14 dní.  Lekár sa musí presvedčiť, či došlo k úplnému vypudeniu plodu i placenty, a či žena nemá iné komplikácie – pretrvávajúce silné krvácanie, infekciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*