TABLETA NA POTRATENIE – PREDAJ SLOVENSKO

Tableta na potratenie nemá na Slovensku a v Českej republike dlhú históriu.Registrovaná bola po dlhých diskusiách v roku 2013.Ale pekne späť.Za  socializmu boli potraty akceptované a vykonávané chirurgicky v nemocniciach.Ich počet sa v roku 1989 odhadoval na niečo cez 46 000.Ich počet sa al

e z roka na rok znižoval.Vlani ich bolo takmer 7500, čo je 5,43 interrupcie na tisíc žien v produktívnom veku.

Oproti Európe tak nevyčnievame a podľa údajov Eurostatu zákrok ročne podstúpi  porovnateľne veľa žien, ako napríklad vo Fínsku či Dánsku, ktoré majú porovnateľný počet obyvateľov ako my.

V Česku, ktoré má dvakrát toľko obyvateľov, je celkový počet žien podstupujúcich interrupciu dvojnásobný.

 

Ak by sme sa pozreli, aké ženy idú u nás na umelý potrat najčastejšie, sú to najmä ženy, ktoré už majú deti, a slobodné ženy. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií.

Takmer polovica zo všetkých týchto žien je slobodná, potom sú to vydaté ženy. U rozvedených a vdov je to omnoho zriedkavejšie.

Na potrat idú najčastejšie ženy, ktoré majú dve deti. Prípadov žien s tromi a viac deťmi je výrazne menej.

Najviac spontánnych potratov bolo u žien vo veku 30 až 34 rokov. Ženy v tejto vekovej skupine zároveň najčastejšie podstupovali aj umelé prerušenie tehotenstva.

Okrem potratov u nás klesá aj počet žien, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu. Podľa gynekológa a pôrodníka Jozefa Španku je dôležité, aby každé tehotenstvo bolo želané a nekončilo sa zbytočne interrupciou, čo naozaj žene škodí. „Dôležité je, aby sa žena nedostala do takej situácie, aby musela zvažovať interrupciu,“ hovorí.

Za každoročným znížením oficiálnych čísel počtu potratov isto stají aj tableta na potratenie.Tableta na potratenie sa síce oficialne podáva v zdravotníckych zariadeniech od roku 2013,na čiernom trhu sa ale vyskytovala ovela skôr.Najčastejšie predávané sú kompletné potratové sety, kôli kombinácií 2 liečiv sú vysoko účinné.

Na Slovensku okrem našej stránky existuje aj stránka RU-486.eu.Minulý rok sme zaznamenali aj stránku tablety-potrat.net, ktorá už momentálne nefunguje.Pri našom teste sme objednali tovar z obidvoch stránok.Pri prvej menovanej nám prišla zásielka z bratislavy.Jej cena bola 80€.Zásielka diskrétne zabalaná,jej obsahom bolo balenie MIFEGEST KIT.Tieto isté tablety môžte zakúpiť aj na našej stránke.Ide o liečivo firmy Zydus.MIFEGEST KIT sa predáva vačšinou v áziských krajinách,hlavne v Indií.Ich cena v tamojších lekárnach je zlomková.Lieky mali dobu expirácie ešte pol roka,takže Ok.Jediná výhrada bola cena.Zásielka z druhej menovanej stránky nám prišla asi o 2 dni neskôr.Prišla zo Žiliny.Ich cena bola 72€.Balenie bolo diskrétne,avšak po otvorení nás čakali lieky bez krabičky,bez návodu.Lieky boli prapodivnej značky Omega ,kedže takúto farmaceutickú spoločnosť sme po našom pátraní nenašli.

Zhrnutie : Tableta na potratenie je dobrá a ľahko dostupná voľba pre ženy na Slovensku,treba si však dávať pozor,návod nebrať na ľahkú váhu.

1 komentár u „TABLETA NA POTRATENIE – PREDAJ SLOVENSKO“

  1. Netreba mať zbytočné obavy.Vo väčšine prípadov príde len mierne krvácanie, a potrat prebehne bez problémov.Pri následnéj návšteve gynekológa len udáte že ste mali spontánny potrat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*